Pokračovaním v používaní našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s používáním souborů cookie v souladu s Pravidly ochrany soukromí.

Nastavení Přijmout vše

Kdy?
2

Osoby

  • Dospělí

    2

  • Děti

    0

Filtry

  • Stravování

  • Typ ubytování

  • Vybavení

  • Aktivity

  • 0 m

    3 000 m


Padova je krásné starobylé město v severní části Itálie - Veneto, patří mezi nejstarší v této lokalitě a údajně jej založili Aeneovi Trójané. Několikrát za svou existenci bylo zničeno a znovu obnoveno, největší slávy dosáhlo v době renesance, kdy se Padova stala jedním z hlavním center vědy a humanismu.
Od té doby zde sídlí také slavná univerzita z roku 1222 (jedna z nejstarších na světě), na které působili uznávané osobnosti - nejznámější z nich byl Galileo Galilei, z českých pak např. první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, Jan Nepomucký nebo Mikuláš Kusánský.
V centru města najdeme mnoho historických staveb a uměleckých památek. Najdeme zde obrovskou baziliku svatého Antonína s františkánským klášterem a na přilehlém náměstí bronzovou jezdeckou sochu od Donatella, v centru pak majestátní středověký soudní palác Palazzo della Ragione, barokní dóm i orloj z 15.století. Velmi cenná je kaple Cappella degli Scrovegni, vyzdobená 38 Giottovými výjevy.
Nezapomeňte se zastavit na náměstí Prato della Valle ! Je ještě větší než naše Karlovo náměstí (88 620 m²) a pochází z 18.století, okolo eliptického kanálu zde stojí 84 soch slavných Padovanů a studentů místní univerzity.

Starobylé město Padova je proslulé nejen svými památkami, ale i nejstarší evropskou botanickou zahradou Orto Botanico di Padova, založenou již roku 1545. Přestože botanická zahrada v Pise byla založena ještě o rok dříve 1544, několikrát se přestěhovala a na současném místě stojí až od roku 1591, proto je botanická zahrada v Padově nejstarší. Existuje dodnes a zachovává si svůj původní půdorys s kruhovou centrální částí, kterou obklopuje voda. Avšak vzhled je mírně pozměněný stavebními úpravami z počátku 18. století. Dodnes je botanická zahrada využívána k vědeckým výzkumům, což bylo také důvod jejího založení. Byly zde vyšlechtěny první šeříky, slunečnice a brambory. Od roku 1997 je zahrada součástí světového kulturního dědictví Unesco.