Casoni jsou tradičně postaveny z přírodních materiálů, jako jsou dřevo, rákosí a bahno. Mají typický kuželovitý tvar střechy, která je kryta rákosím, což poskytuje ochranu před nepříznivým počasím. Interiér těchto chat je jednoduchý, ale funkční, navržený tak, aby vyhovoval potřebám rybářů, kteří zde přebývali po dobu svých rybářských výprav.
Celá oblast tvoří jedinečné prostředí pro místní flóru a faunu, břehy lemují vzrostlé keře tamaryšků a v rákosí se skrývají vodní ptáci i želvičky. V laguně žije nespočet druhů ryb, korýšů a jiných živočichů, jejichž lovem se tu po staletí živily rybářské rodiny. Někteří vyráží každý den na moře, jiní zůstávají v laguně. Své úlovky pak vykládají v centru města ve starém rybářském přístavu - pro turisty je to úžasná podívaná, kde mohou vidět bedny plné nejrůzněších živočichů. Hned vedle přístavu býval dříve rybí trh, stará budova byla ale zbourána.
Dnes už většina rybářů žije pouze ve městě nebo jeho přilehlém okolí, několik jich ale ještě zůstává v původních rákosových chýších Casoni na tzv. Ostrově rybářů (Isola dei Pescatori) v laguně. Osada funguje spíš jako skanzen, pár starých rybářů tu dosud bydlí ve svých Casoni, pletou sítě, vaří na ohni a chovají slepice, kachny a králíky.
Někteří z nich si dokonce pamatují osobně Ernesta Hemingwaye, který tu pobýval a do laguny chodil na lov, jeho dům lze zahlédnout z lodě. Hemingway do prostředí Caorle e jeho laguny zasadil také děj svého románu "Za řekou a mezi stromy".
Každý den dopoledne i odpoledne na lagunu vyjíždí ze starého rybářského přístavu v centru Caorle motorová loď Arcobaleno, plavba trvá přibližně 2,5 hodiny a k největším zajímavostem dokonce pouští nahrané krátké povídání v češtině. Při krátkém zastavení na Ostrově rybářů si můžete prohlédnout Casone zevnitř a ochutnat kávu Caffe alla Pescatora - silnou a velmi sladkou, místo cukru je slazena tajnou bylinkou.
K rybářské osadě lze dojet také na kole, na východním okraji Caorle za pláží Levante projedete mezi kempy směrem k Porto Falconera a dáte se vlevo po polní cestě. Na konci musíte sesednout a nechat kolo ve stojanu u cesty, dál se vydáte po úzkých pěšinkách mezi chýšemi a po dřevěných můstcích, všude okolo je jen voda a rákosí.