Obec zabírá poloostrov, který odděluje Benátskou lagunu od Jaderského moře . Řeka Sile tvoří severovýchodní hranici s obcí Jesolo. Cavallino-Treporti se skládá z několika čtvrtí (Cavallino, Treporti, Punta Sabbioni a další).
Oblast Cavallino byla osídlena již v dávných dobách. V průběhu staletí se zde vystřídalo několik kultur a civilizací, včetně Římanů a Benátčanů. Během benátské republiky hrálo Cavallino důležitou roli jako zemědělská oblast a jako strategický bod pro obranu proti invazím z moře.
Město plné přírodních krás a zábavy
Jedinečná poloha Cavallino-Treporti nabízí návštěvníkům širokou škálu přírodních krás. Benátská laguna (Laguna di Venezia) je bohatá na flóru a faunu a je domovem mnoha druhů ptáků a vodních živočichů. Laguna je ideální pro milovníky přírody a ornitology.
Cavallino je známé též svými dlouhými písečnými plážemi (asi 15 km), které jsou ideální pro rodiny s dětmi i pro milovníky vodních sportů. Pláže jsou čisté a dobře udržované a západy slunce neodolatelné. Najdete zde též několik přístavů a marin, které jsou ideální pro milovníky jachtingu a plavby.
V okolí Cavallino se nachází několik přírodních rezervací, které chrání unikátní ekosystémy laguny a pobřeží. Tyto oblasti jsou ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Pro rodiny s dětmi je zde několik vodních parků, kde si můžete užít den plný zábavy a dobrodružství.
Město hostí řadu trhů, kde mohou návštěvníci ochutnat místní produkty, a festivalů, které oslavují místní kulturu a tradice.
Cavallino má také několik historických památek, včetně starých kostelů a věží, které odrážejí bohatou historii tohoto regionu.
Cavallino na talíři
Gastronomie v Cavallinu je silně ovlivněna benátskou kuchyní. Místní restaurace nabízejí širokou škálu jídel, včetně čerstvých mořských plodů, těstovin a tradičních italských pokrmů. Rozhodně byste neměli vynechat ochutnávku místních specialit, jako jsou „sarde in saor“ (sardinky v cibulovém octě s rozinkami a piniovými oříšky) a „risotto al nero di seppia“ (rýže s inkoustem z olihní).
V oblasti Cavallino můžete narazit také na zajímavý strom s malými, velmi sladkými plody. Jedná se o jujubu (italsky Giuggiole). Plody jujuby můžete jíst jen tak – mají totiž velice příjemnou chuť. Často se z nich ale připravují také džemy, marmelády, sirupy či dětské výživy. Nezralé plody se nakládají do octa nebo soli. Při teplotě kolem 10 °C vydrží i dva měsíce ve velmi dobré kvalitě, proto jsou vhodné ke skladování. Chutné jsou také kandované nebo sušené – svým vzhledem i chutí totiž připomínají klasické datle. Uleželé čerstvé plody se podávají jako jednohubka k vínu.
V neposlední řadě je Cavallino typická oblast produkce zvláštně nahořklého zeleného chřestu Montine, známého v benátském dialektu jako „sparasea“. Tradice pěstování a sklizně "sparasea" je také předmětem festivalu, který se v Cavallino koná každý rok mezi koncem dubna a začátkem května již více než třicet let.